Y urodził się 3 listopada 1991 roku w Węgorzewie na Mazurach. Będąc jeszcze małym chłopcem przeprowadził się z rodziną do Trójmiasta, ale to Węgorzewo nadal postrzega za rodzinną miejscowość. Tam po raz pierwszy doświadczył magii, którą pokazał mu tata - zwykły mugol.

Poznawanie iluzji można podzielić na trzy etapy. Pierwszym jest moment, w którym oglądamy magię i jesteśmy nią absolutnie zaskoczeni i zachwyceni. Taki właśnie był trzyletni Y, gdy jego tata pokazał mu jak karta przeteleportowała się przez gazetę. Jednak zaraz po tym powtórzył ten efekt, a następnie wyjaśnił go. Tutaj pojawia się drugi etap poznawania iluzji, który na szczęście przytrafia się niewielu. Poznając sekret często doświadczamy rozczarowania. Uświadamiamy sobie, że coś pozornie tak prostego, stworzyło złudzenie magii. Y nie zatrzymał się jednak na tym etapie - nauczył się magii aby móc dzielić się nią z innymi. To trzeci etap, w którym iluzjonista zabiera ze sobą inne osoby w świat magii.

Istnieje legenda, według której Pitagoras wierzył, że przyjęcie za imię litery Y sprawi, że osoba ta posiądzie magiczne umiejętności. Gdy młody iluzjonista się o tym dowiedział postanowił, że od tej pory będzie używał imienia Y. Od tamtej pory jego życie obróciło się o 180 stopni.

W 2012 roku Y wystąpił w programie Mam Talent, w którym doszedł do półfinału i otrzymał bardzo dobre opinie jurorów. Agnieszka Chylińska podsumowała występ: To było zaskakujące! To było nowe! a Małgorzata Foremniak nazwała iluzjonistę Mistrzem Suspensu.

Jeszcze w tym samym roku Y zaczął pracę nad swoim programem na YouTube, którego pierwszy odcinek ukazał się w kwietniu 2013 roku. Odniósł ogromny sukces - zdobył 250 tysięcy wyświetleń w ciągu tygodnia. To zwiastowało powodzenie. Y kontynuował budowanie swojej społeczności na YouTube zdobywając w 2014 roku 100 tysięcy stałych widzów za co otrzymał srebrny przycisk YouTube.

W 2015 roku Y uruchomił swoją pierwszą kampanię crowdfundingową na stworzenie ekskluzywnych kart do gry w najlepszej fabryce na świecie. Projekt okazał się sukcesem zdobywając 62 973zł co stanowiło 166% potrzebnej kwoty. Pierwsza talia kart sprzedała się bardzo szybko, a jej jakość zachwyciła kupujących. Rok póżniej Y ogłosił kampanię na drugą talię co spowodowało dwukrotne zawieszenie serwerów [link] największego portalu do zbiórek społecznych, a w konsekwencji zakończyła się zebraniem 295 462 zł czyli 777% celu, który wsparło 4125 osób. Rok później magik Y powtórzył ten wyczyn zbierając tym razem 271 701 zł na trzecią edycję kart Y. W ten sposób pobił rekord Polski w crowdfundingu. Te wydarzenia dały początek spółce Magic of Y, która zajmuje się nie tylko produkcją najbardziej ekskluzywnych kart w Polsce, ale również jest wydawnictwem książek i płyt do nauki sztuki iluzji.

W międzyczasie iluzjonista Y nie zaprzestał rozwoju swojej magicznej kariery. W 2016 roku przygotował pilot programu Magia Y do TVN Style na podstawie którego stacja zdecydowała się zamówić cały sezon.

Magik Y swoimi magicznymi efektami podbił już Internet. Teraz przyszła pora na telewizję. Iluzjonista w każdym odcinku spotka się z trzema gwiazdami ze świata show biznesu. Z jedną z nich umówi się w miejscu publicznym, z drugą w domu. Kolejnej zaproponuje spotkanie w specjalnie zaaranżowanym do tego pomieszczeniu. Co dalej? Znikające przedmioty i zwierzęta to dopiero początek. Okaże się, że czytanie w myślach i prowadzenie samochodu z zamkniętymi oczami jest możliwe. Podobnie jak zrobienie tatuażu za pomocą samego dotyku. Nie zabraknie też tradycyjnej magii karcianej i eksperymentów z połykaniem ostrych przedmiotów. Magik Y zaprosi do zabawy ludzi spotkanych na ulicy. Będzie ich zadziwiał, rozbawiał, a nawet wzruszał. Wszystko za sprawą iluzji.

W 8 odcinkach programu wystąpiło 27 gwiazd polskiego showbiznesu w tym m.in: Joannie Krupa, Filip Chajzer, Dorota Wellman, Mateusz Gessler, Kubie Wesołowski, Ania Starmach.

2018 to rok zmian. Iluzjonista Y postanowił rozszerzyć swoją działalność na YouTube na globalną, nagrywając filmy w języku angielskim. Wydarzenie zainaugurowała globalna współpraca z Coca-Cola i seria filmów nagrywanych w Portugalii. Niedługo potem Y nagrał filmy z takimi gwiazdami jak Robert Lewandowski, Jared Leto czy Alvaro Soler.
Pod koniec 2018 roku firma Magic of Y przedstawiła linię minimalistycznych ciuchów i akcesoriów zaprojektowanych przez magika Y - uszytych i wyprodukowanych w Polsce.

W 2019 roku Y kontynuuje prowadzenie kanału na YouTube po angielsku nagrywając z kolejnymi gwiazdami takimi jak zespół X-Ambassadors, Bars and Melody czy Mike Tyson. Współpraca z artystami muzycznymi zwróciła uwagę przemysłu muzycznego co zaowocowało podpisanym w czerwcu 2019 kontraktem artystycznym z Universal Music Group czyniąc iluzjonistę Y pierwszym nie muzycznym artystą Universal Music w Polsce.

Na co dzień poza nagrywaniem programu na YouTube i prowadzeniem firmy Magik Y występuje na wydarzeniach organizowanych przez największe spółki w Polsce i nie tylko oraz doradza im w zakresie biznesu i PR.